BalEvi %100 Organik Belgeli Bal

Biz Kimiz ve Neler Yapıyoruz?

Size Biraz Kendimizden ve Ürünlerimizden Bahsetmek İstiyoruz.

BinBal %100 Organik Sertifikalı Bal

Yaygın kanının aksine, gerçek bal bazen kristalleşir. Bu, bozulduğu anlamına gelmez. Kristalleştiği haliyle de tüketilebilir; besin değerini kaybetmez. Balı kristalleşme öncesindeki kıvamına getirmek mümkündür: Benmari usulü (45°C'yi geçmeyen sıcaklıkta su dolu bir kabın içinde, suyla doğrudan temas ettirmeden) ısıtmak, kristalleşmenin çözülmesi için yeterlidir.

Bal, vitaminler, enzimler, mineraller, aminoasitler ve vücut için gerekli yaşamsal değerde diğer pek çok elementi içerir. Bu balı, şekerli ürünlerden ayıran en belirgin özelliktir. Arılar, 1 gram bal için 4.000’den fazla çiçeğin nektarını toplarlar. Bal, binlerce çiçeğin, bitkinin besleyici değerlerini ve şifasını taşır. Kişinin beslenme ve enerji ihtiyacına büyük ölçüde katkı sağlar. 100 gram balda, yaklaşık 304 kalori(kcal) vardır. Bal hayatın her döneminde mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir.

Öte yandan bal, antioksidan ve antibakteriyel özelliğiyle, vücudun direncini güçlendirir. Sağlığı korumaya yardımcı olur.

İster petek, ister süzme olsun, gerçek balı sahtesinden ayırmak, uzmanlar için bile son derece zordur. Kıvamına ya da rengine bakarak, koklayarak, hatta tadarak balın gerçeğini sahtesinden ayırt etmek neredeyse olanaksızdır. En doğru, sağlıklı ve emin yol, laboratuvar analizidir. İleri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda, deneyimli uzmanlarca yapılacak analizler, gerçek balın sahtesinden kuşkuya yer vermeyecek biçimde ayırt edilmesini sağlar.

Doğru olan, bu tür analizleri yapabilecek laboratuvar olanaklarına sahip bir  balı tercih etmek ve tüketmektir.

386 PETEK BAL
275 GÖNDERİLEN BAL
15 KOVAN ARI
4 BÖLGE

Sizin için direkt petekten sofranıza.

Günlük besin ve enerji ihtiyacımız, özellikle günümüzün zorlu koşullarında giderek artıyor. Öte yandan sağlıklı ve doğru beslenme, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bal, hem besin değeri, hem insan sağlığına katkıları bakımından, doğal gıdaların önde gelenidir. Benzersizdir. Sağlıklı ve doğru beslenmenin, günlük enerji ve vitamin ihtiyacımızı doğal biçimde karşılamanın en iyi yollarından biri, her gün yeterli miktarda bal tüketmektir.

Hadi Sertifikaları İncele!

bees

%100 Doğal

Ürünlerimizin Tamamı Doğal Ürünlerden Oluşmaktadır.

honey

Tek Tip Bal

Her Bölgeden Karma Bir Bal Değil Tek Tip Bölgenin Balı

honey (1)

Şekersiz

Ballarımızda Kesinlikle Şeker ve Benzeri Ürünler Bulunmamaktadır.

honeycomb

Merkezinden

Arıcılık İçin En Uygun Bölge Olan Bingöl Balı

BalEvi %100 Organik Belgeli Bal

Tanıtım Videolarımız

Her zaman aynı lezzeti gözeterek saf balları özenle derliyor ve analiz ediyor.

BalEvi.com.tr Tanıtım Videosu

Balın Şekersiz Ve Organik Oluşu

''Tamamen Organik Bal Şeker Yok Bal Var'' - BalEvi.com.tr

Bal yapımını anlatacaksak, elbette hikayeye çiçeklerden, arılardan ve kovandan başlamamız gerekiyor. Çiçekli bitkiler, nektar olarak bilinen tatlı bir sıvı salgılar (nektar balın kaynağıdır).

Tasarımcı Bal-Evi.com.tr 2020

Bize Ulaşın!

İletişime Geç!

Kahvemizi İç !

Bahçelievler mahallesi Şemsi Ahmet Paşa Caddesi no :15/A

Bolu/Merkez

Telefonla Ulaş!

Telefon: 0 (539) 578 77 78

Hafta İçi: 10:00/20:00

Whatsapp'dan Ulaş !

Whatsapp İrtibat Hattı: +90 539 578 77 78

Her Gün: 10:00/24:00

Mail Gönder!

Mail Adresimiz: balevi06@gmail.com

7/24 Kesintisiz Hizmet !